Скокни до содржината

Политика за колачиња за паралелни срца 1, Зајакнување на душата

Оценете ја оваа страница

Последно ажурирање: 11 мај, 2023 година

Во Parallel Hearts 1, Soul Empower, ја почитуваме вашата приватност и ја разбираме важноста од заштитата на вашите лични податоци. Ние користиме колачиња и слични технологии за да го подобриме вашето корисничко искуство, да испорачаме персонализирана содржина и да го анализираме нашиот сообраќај. Оваа политика за колачиња објаснува што се колачиња, како ги користиме и како можете да управувате со нивната употреба.

Кои се колачиња?

Колачињата се мали текстуални датотеки поставени на вашиот уред (компјутер, паметен телефон или друг електронски уред) кога посетувате веб-локација. Тие се користат за „запомнување“ на вашиот компјутер или уред и вашите интеракции со веб-локација и ни обезбедуваат корисни информации што може да ја олеснат вашата следна посета, а веб-локацијата покорисна за вас.

Како Ние користиме cookies

Parallel Hearts 1, Soul Empower користи колачиња од неколку причини:

1. Основни колачиња: Овие се неопходни за нашата веб-страница (https://www.parallelhearts.one/) и нашата мобилна апликација (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.parallelheartsone.myapp) да функционира правилно. Тие вклучуваат, на пример, колачиња кои ви овозможуваат да се најавите во безбедни области на нашата веб-локација или да користите количка за купување.

2. Колачиња за изведба: Овие колачиња ни овозможуваат да броиме посети и извори на сообраќај, за да можеме да ги мериме и подобриме перформансите на нашата страница и апликација. Тие ни помагаат да знаеме кои страници се популарни и да видиме како посетителите се движат низ страницата.

3. Колачиња за функционалност: Тие се користат за да ве препознаат кога ќе се вратите на нашата веб-локација и апликација. Тие ни овозможуваат да ја персонализираме нашата содржина за вас, да ве поздравуваме по име и да ги запомниме вашите преференции.

4. Колачиња за таргетирање: Овие колачиња ја снимаат вашата посета на нашата веб-локација и апликација, страниците што сте ги посетиле и врските што сте ги следеле. Ги користиме овие информации за да ја направиме нашата веб-локација и апликација, како и рекламите прикажани на нив, порелевантни за вашите интереси.

5. Колачиња од трета страна: Нашата веб-локација и апликација може исто така да содржат колачиња што се поставени од трети страни, на пример, Google Analytics. Овие колачиња ни помагаат да разбереме како комуницирате со нашата веб-локација и апликација и може да се користат за следење на вашата онлајн активност за да им помогнат на огласувачите да испорачуваат порелевантно рекламирање или да ограничат колку пати ќе ја видите рекламата.

Управување со колачиња

Повеќето веб-прелистувачи ви дозволуваат да управувате со колачиња преку поставките на прелистувачот. Можете да го поставите вашиот прелистувач да ги одбива сите или некои колачиња на прелистувачот или да ве предупредува кога веб-локациите поставуваат или пристапуваат до колачиња. Меѓутоа, ако ги оневозможите или одбиете колачињата, имајте предвид дека некои делови од нашата веб-локација и апликација може да станат недостапни или да не функционираат правилно.

За повеќе информации за управување со колачиња, посетете ја официјалната страница на вашиот веб-прелистувач или видете www.allaboutcookies.org.

Промени во нашата политика за колачиња

Можеме да ја менуваме оваа Политика за колачиња од време на време и ќе ја објавиме најактуелната верзија на нашата веб-страница. Доколку промената значително ги намали вашите права, ќе ве известиме во согласност со процедурите наведени во нашите Услови за користење.

Контактирајте нѐ

Ако имате какви било прашања во врска со нашата употреба на колачиња, можете да ги најдете најрелевантните детали за контакт во нашата Политика за приватност. https://www.parallelhearts.one/privacy-policy/

За понатамошна референца, погледнете го нашиот: https://www.parallelhearts.one/terms-and-conditions/

Ви благодариме што му верувате на Parallel Hearts 1, Soul Empower.

Паралелни срца 1, Тим за зајакнување на душата